BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
- | John Arthur Fraser | ZA | Hoërskool Kalahari | No | - |
- | Lefa Mamabolo | Michell House | No | - | |
- | Kyle Pienaar | ZA | Fairland | No | - |
[12] | Ethan Pieber | ZA | Van Der Stel Tennis Club | No | - |
[9] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - | |
- | Alessio Vigoriti | German Country Club | No | - | |
- | Handré Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Ryan Maré | ZA | Rooihuiskraal Tennis Club | No | - |
[6] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[4] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
- | Kutlwano Mphahlele | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Jannes Becker | Polokwane Tennis Club | No | - | |
- | Jaden Van der Westhuizen | Laerskool Lynnwood | No | - | |
- | Jacques van Schalkwyk | ZA | No | - | |
[16] | Alexander Bell | North West | No | - | |
[15] | Siphelele Nzama | ZA | Westridge Tennis Stadium | No | - |
- | Rocco van Tonder | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Lesedi Mokoena | ZA | Curro | No | - |
- | Zander van der Merwe | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
[8] | Declan Halsey | St Stithians Boys' College | No | - | |
[7] | Franco Colin | ZA | Next Generation Tennis | No | - |
- | Anrich Mors | ZA | Laerskool Menlo Park | No | - |
- | Eduan Rademan | ZA | SASOLBURG TENNIS CLUB | No | - |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
- | Joshua Lubbe | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
[10] | Ethan Dodd | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
[11] | Alex Petrov | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | No | - |
- | Krisjan Du Plooy | ZA | Laerskool Anton van Wouw | No | - |
- | Blessing Dube | ZA | Yes | Alternate 1 | |
[3] | Jayden SUMMERS | Midstream College | No | - | |
[5] | Cooper Western | ZA | Alberton Tennis Club | No | - |
- | Dirk Adam | ZA | Richardsbaai Primer | No | - |
- | Noah Snell | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[14] | Kosma Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[13] | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Johno Brits | ZA | Sinoville Tennis Club | No | - |
- | Schubert Smith | Mpumalanga | No | - | |
- | Ruan Paton | No | - | ||
[2] | Evan SWART | ZA | Pearson High School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Luca Flader | Curro High | No | - | |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Luca Flader | |
- | Lourens Swanepoel | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Eben Van Der Niet | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Ndumiso Dube | ZA | WATERKLOOF TENNIS CLUB | No | - |
- | Cooper McCarthy | Pinelands Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-10-05 8:00am | A2 | BUTC - Brooklyn 1 |
John Arthur Fraser
|
Lefa Mamabolo
|
7-6(4), 6-4 |
2022-10-05 8:00am | A7 | BUTC - Brooklyn 2 |
Handré Meyer
|
Ryan Maré
|
6-1, 6-0 |
2022-10-05 8:00am | A10 | BUTC - Brooklyn 3 |
Kutlwano Mphahlele
|
Jannes Becker
|
6-1, 6-0 |
2022-10-05 8:00am | A11 | BUTC - Brooklyn 4 |
Jaden Van der Westhuizen
|
Jacques van Schalkwyk
|
6-3, 6-4 |
2022-10-05 8:00am | A15 | BUTC - Brooklyn 5 |
Lesedi Mokoena
|
Zander van der Merwe
|
0-6, 3-6 |
2022-10-05 8:00am | A18 | BUTC - Brooklyn 6 |
Anrich Mors
|
Eduan Rademan
|
6-3, 6-3 |
2022-10-05 9:30am | A19 | BUTC - Brooklyn 1 |
Pierre de la Port
|
Joshua Lubbe
|
6-2, 6-4 |
2022-10-05 9:30am | A23 | BUTC - Brooklyn 2 |
Krisjan Du Plooy
|
Blessing Dube
|
2-6, 0-6 |
N/A | A27 | BUTC - Brooklyn 3 |
Noah Snell
|
Janko Lamprecht
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-05 9:30am | A31 | BUTC - Brooklyn 4 |
Schubert Smith
|
Ruan Paton
|
3-6, 6-3, 6-0 |
2022-10-06 8:00am | A33 | BUTC - Brooklyn 1 |
Niel Erasmus [1]
|
John Arthur Fraser
|
6-0, 6-1 |
2022-10-05 9:30am | A34 | BUTC - Brooklyn 5 |
Kyle Pienaar
|
Ethan Pieber [12]
|
0-6, 0-6 |
2022-10-05 9:30am | A35 | BUTC - Brooklyn 6 |
Matthew Goodchild [9]
|
Alessio Vigoriti
|
6-1, 6-1 |
2022-10-06 8:00am | A36 | BUTC - Brooklyn 2 |
Handré Meyer
|
Rhys Vorwerk [6]
|
2-6, 2-6 |
2022-10-06 8:00am | A37 | BUTC - Brooklyn 3 |
Bogdan Mandic [4]
|
Kutlwano Mphahlele
|
6-0, 6-1 |
2022-10-06 8:00am | A38 | BUTC - Brooklyn 4 |
Jaden Van der Westhuizen
|
Alexander Bell [16]
|
1-6, 1-6 |
2022-10-05 11:00am | A39 | BUTC - Brooklyn 1 |
Siphelele Nzama [15]
|
Rocco van Tonder
|
2-6, 5-7 |
2022-10-06 8:00am | A40 | BUTC - Brooklyn 5 |
Zander van der Merwe
|
Declan Halsey [8]
|
1-6, 3-6 |
2022-10-06 8:00am | A41 | BUTC - Brooklyn 6 |
Franco Colin [7]
|
Anrich Mors
|
6-1, 6-0 |
2022-10-06 9:30am | A42 | BUTC - Brooklyn 1 |
Pierre de la Port
|
Ethan Dodd [10]
|
1-6, 2-6 |
2022-10-05 11:00am | A43 | BUTC - Brooklyn 2 |
Alex Petrov [11]
|
Jonathan Visagie
|
6-7, 7-5, 6-4 |
2022-10-06 9:30am | A44 | BUTC - Brooklyn 2 |
Blessing Dube
|
Jayden SUMMERS [3]
|
2-6, 2-6 |
2022-10-05 11:00am | A45 | BUTC - Brooklyn 3 |
Cooper Western [5]
|
Dirk Adam
|
6-0, 6-0 |
2022-10-06 9:30am | A46 | BUTC - Brooklyn 3 |
Noah Snell
|
Kosma Alexander [14]
|
4-6, 1-6 |
2022-10-05 11:00am | A47 | BUTC - Brooklyn 4 |
Hanno Bouwer [13]
|
Johno Brits
|
6-2, 6-2 |
2022-10-06 9:30am | A48 | BUTC - Brooklyn 4 |
Schubert Smith
|
Evan SWART [2]
|
1-6, 1-6 |
N/A | A49 | BUTC - Brooklyn 1 |
Niel Erasmus [1]
(Did not play)
|
Ethan Pieber [12]
|
Walkover |
2022-10-07 8:00am | A50 | BUTC - Brooklyn 2 |
Matthew Goodchild [9]
|
Rhys Vorwerk [6]
|
6-3, 1-6, 0-6 |
2022-10-07 8:00am | A51 | BUTC - Brooklyn 3 |
Bogdan Mandic [4]
|
Alexander Bell [16]
|
6-0, 6-2 |
2022-10-07 8:00am | A52 | BUTC - Brooklyn 4 |
Rocco van Tonder
|
Declan Halsey [8]
|
3-6, 3-6 |
2022-10-07 8:00am | A53 | BUTC - Brooklyn 5 |
Franco Colin [7]
|
Ethan Dodd [10]
|
2-6, 2-6 |
2022-10-07 8:00am | A54 | BUTC - Brooklyn 6 |
Alex Petrov [11]
|
Jayden SUMMERS [3]
|
2-6, 7-5, 1-6 |
2022-10-07 9:30am | A55 | BUTC - Brooklyn 1 |
Cooper Western [5]
|
Kosma Alexander [14]
|
6-1, 6-0 |
2022-10-07 9:30am | A56 | BUTC - Brooklyn 2 |
Hanno Bouwer [13]
|
Evan SWART [2]
|
6-4, 0-6, 1-6 |
2022-10-08 8:00am | A57 | BUTC - Brooklyn 1 |
Ethan Pieber [12]
|
Rhys Vorwerk [6]
|
6-7(5), 6-3, 2-6 |
2022-10-08 8:00am | A58 | BUTC - Brooklyn 2 |
Bogdan Mandic [4]
|
Declan Halsey [8]
|
6-2, 6-4 |
2022-10-08 8:00am | A59 | BUTC - Brooklyn 3 |
Ethan Dodd [10]
|
Jayden SUMMERS [3]
|
3-6, 3-6 |
2022-10-08 8:00am | A60 | BUTC - Brooklyn 4 |
Cooper Western [5]
|
Evan SWART [2]
|
3-6, 2-6 |
2022-10-09 9:30am | A61 | GrkTS - Centre Court |
Rhys Vorwerk [6]
|
Bogdan Mandic [4]
|
1-6, 6-3, 2-6 |
2022-10-09 9:30am | A62 | GrkTS - Court 1 |
Jayden SUMMERS [3]
|
Evan SWART [2]
|
6-0, 6-0 |
2022-10-10 9:30am | A63 | GrkTS - Centre Court |
Bogdan Mandic [4]
|
Jayden SUMMERS [3]
|
1-6, 5-7 |
2022-10-10 9:30am | B1 | GrkTS - Court 1 |
Rhys Vorwerk [6]
|
Evan SWART [2]
|
2-6, 6-4, 10-4 |
2022-10-09 8:00am | C1 | GrkTS - Court 12 |
Ethan Pieber [12]
|
Declan Halsey [8]
|
4-6, 2-6 |
2022-10-09 8:00am | C2 | GrkTS - Court 13 |
Ethan Dodd [10]
|
Cooper Western [5]
|
6-3, 6-3 |
2022-10-09 11:00am | C3 | GrkTS - Court 4 |
Declan Halsey [8]
|
Ethan Dodd [10]
|
0-6, 6-4, 3-10 |
2022-10-09 2:00pm | D1 | GrkTS - Court 6 |
Ethan Pieber [12]
|
Cooper Western [5]
|
6-0, 6-1 |
2022-10-08 8:00am | E2 | BUTC - Brooklyn 5 |
Alexander Bell [16]
|
Rocco van Tonder
|
6-1, 6-1 |
N/A | E3 | BUTC - Brooklyn 6 |
Franco Colin [7]
|
Alex Petrov [11]
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-08 9:30am | E4 | BUTC - Brooklyn 1 |
Kosma Alexander [14]
|
Hanno Bouwer [13]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-08 11:00am | E5 | BUTC - Brooklyn 4 |
Matthew Goodchild [9]
|
Alexander Bell [16]
|
6-3, 7-5 |
2022-10-08 12:30pm | E6 | BUTC - Brooklyn 1 |
Franco Colin [7]
|
Hanno Bouwer [13]
|
2-6, 2-6 |
2022-10-09 9:30am | E7 | GrkTS - Court 2 |
Matthew Goodchild [9]
|
Hanno Bouwer [13]
|
6-1, 6-2 |
2022-10-09 12:30pm | F1 | GrkTS - Court 8 |
Alexander Bell [16]
|
Franco Colin [7]
|
0-6, 1-6 |
2022-10-09 2:00pm | G3 | Riet - Court 1 |
Rocco van Tonder
|
Kosma Alexander [14]
|
0-6, 3-6 |
2022-10-07 9:30am | I1 | BUTC - Brooklyn 3 |
John Arthur Fraser
|
Kyle Pienaar
|
1-6, 2-6 |
2022-10-07 9:30am | I2 | BUTC - Brooklyn 4 |
Alessio Vigoriti
|
Handré Meyer
|
0-6, 6-7(4) |
N/A | I3 | BUTC - Brooklyn 5 |
Kutlwano Mphahlele
|
Jaden Van der Westhuizen
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-07 9:30am | I4 | BUTC - Brooklyn 6 |
Siphelele Nzama [15]
|
Zander van der Merwe
|
6-4, 6-1 |
2022-10-07 11:00am | I5 | BUTC - Brooklyn 1 |
Anrich Mors
|
Pierre de la Port
|
4-6, 6-4, 4-10 |
2022-10-07 11:00am | I6 | BUTC - Brooklyn 2 |
Jonathan Visagie
|
Blessing Dube
|
7-6(4), 6-0 |
2022-10-07 11:00am | I7 | BUTC - Brooklyn 3 |
Dirk Adam
|
Noah Snell
|
1-6, 1-6 |
2022-10-07 11:00am | I8 | BUTC - Brooklyn 4 |
Johno Brits
|
Schubert Smith
|
6-1, 6-2 |
2022-10-08 9:30am | I9 | BUTC - Brooklyn 2 |
Kyle Pienaar
|
Handré Meyer
|
3-6, 1-6 |
2022-10-08 9:30am | I10 | BUTC - Brooklyn 3 |
Kutlwano Mphahlele
|
Siphelele Nzama [15]
|
6-3, 4-6, 5-10 |
2022-10-08 9:30am | I11 | BUTC - Brooklyn 4 |
Pierre de la Port
|
Jonathan Visagie
|
1-6, 2-6 |
2022-10-08 9:30am | I12 | BUTC - Brooklyn 5 |
Noah Snell
|
Johno Brits
|
2-6, 2-6 |
2022-10-08 12:30pm | I13 | BUTC - Brooklyn 3 |
Handré Meyer
|
Siphelele Nzama [15]
|
3-6, 3-6 |
2022-10-08 12:30pm | I14 | BUTC - Brooklyn 4 |
Jonathan Visagie
|
Johno Brits
|
5-7, 6-2, 10-12 |
2022-10-09 2:00pm | I15 | Riet - Court 3 |
Siphelele Nzama [15]
|
Johno Brits
|
1-6, 2-6 |
N/A | J1 | Riet - Court 3 |
Handré Meyer
(Did not play)
|
Jonathan Visagie
|
Walkover |
2022-10-09 8:00am | K1 | GrkTS - Court 14 |
Kyle Pienaar
|
Kutlwano Mphahlele
|
1-6, 3-6 |
2022-10-09 8:00am | K2 | GrkTS - Court 15 |
Pierre de la Port
|
Noah Snell
|
6-2, 6-2 |
2022-10-09 3:00pm | K3 | GrkTS - Court 1 |
Kutlwano Mphahlele
|
Pierre de la Port
|
6-4, 6-3 |
N/A | L1 | GrkTS - Court 2 |
Kyle Pienaar
(Did not play)
|
Noah Snell
|
Walkover |
2022-10-08 9:30am | M1 | BUTC - Brooklyn 6 |
John Arthur Fraser
|
Alessio Vigoriti
|
2-6, 1-6 |
N/A | M2 | BUTC - Brooklyn 1 |
Jaden Van der Westhuizen
(Did not play)
|
Zander van der Merwe
|
Walkover |
2022-10-08 11:00am | M3 | BUTC - Brooklyn 2 |
Anrich Mors
|
Blessing Dube
|
6-4, 1-6, 8-10 |
2022-10-08 11:00am | M4 | BUTC - Brooklyn 3 |
Dirk Adam
|
Schubert Smith
|
0-6, 1-6 |
N/A | M5 | BUTC - Brooklyn 1 |
Alessio Vigoriti
(Did not play)
|
Zander van der Merwe
|
Walkover |
2022-10-08 2:00pm | M6 | BUTC - Brooklyn 2 |
Blessing Dube
|
Schubert Smith
|
6-4, 6-4 |
2022-10-09 2:00pm | M7 | Riet - Court 5 |
Zander van der Merwe
|
Blessing Dube
|
6-3, 4-6, 10-7 |
2022-10-08 2:00pm | O2 | BUTC - Brooklyn 4 |
Anrich Mors
|
Dirk Adam
|
6-0, 6-0 |
2022-10-09 3:00pm | O3 | Riet - Court 6 |
John Arthur Fraser
|
Anrich Mors
|
No Result |
N/A | Q19 | BUTC - Brooklyn 1 |
Jannes Becker
|
Jacques van Schalkwyk
(Did not play)
|
Walkover |
2022-10-05 12:30pm | Q21 | BUTC - Brooklyn 2 |
Eduan Rademan
|
Joshua Lubbe
|
3-6, 3-6 |
2022-10-07 11:00am | Q25 | BUTC - Brooklyn 5 |
Lefa Mamabolo
|
Ryan Maré
|
2-6, 1-6 |
2022-10-07 11:00am | Q26 | BUTC - Brooklyn 6 |
Jannes Becker
|
Lesedi Mokoena
|
6-2, 6-3 |
2022-10-07 12:30pm | Q27 | BUTC - Brooklyn 1 |
Joshua Lubbe
|
Krisjan Du Plooy
|
6-2, 6-0 |
2022-10-08 11:00am | Q29 | BUTC - Brooklyn 6 |
Ryan Maré
|
Jannes Becker
|
3-6, 4-6 |
2022-10-08 11:00am | Q30 | BUTC - Brooklyn 5 |
Joshua Lubbe
|
Ruan Paton
|
6-0, 6-1 |
N/A | Q31 | Riet - Court 7 |
Jannes Becker
(Did not play)
|
Joshua Lubbe
|
Walkover |
2022-10-09 11:00am | R1 | Riet - Court 6 |
Ryan Maré
|
Ruan Paton
|
6-3, 6-2 |
2022-10-08 3:30pm | S1 | BUTC - Brooklyn 1 |
Lefa Mamabolo
|
Lesedi Mokoena
|
4-6, 0-6 |
2022-10-09 3:30pm | S3 | GrkTS - Court 3 |
Lesedi Mokoena
|
Krisjan Du Plooy
|
4-6, 1-6 |
N/A | U7 | BUTC - Brooklyn 2 |
Jacques van Schalkwyk
(Did not play)
|
Eduan Rademan
|
Walkover |