GS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Nestine van Rooyen | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
[2] | Sunica Labuscagnie | ZA | Cepha Tennis Club | No | - |
[3] | Janika Nel | ZA | Duineveld High | No | - |
[4] | Tamzin Mostert | ZA | Eunice Primary | No | - |
- | Vernelee Oberholzer | ZA | Schweizer Reneke Primary | No | - |
- | Karia Erasmus | ZA | De Aar Primary | No | - |
- | Milan Kroucamp | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
- | Lienca Ferreira | ZA | Oranje Meisies Laer | No | - |
- | Marang Sehularo | North West | No | - | |
- | Lindi Koortzen | ZA | Douglas High | No | - |
- | Lee-Ann Opperman | Lapesa Tennis Club | No | - | |
- | Lize Rust | Newton Primary | No | - | |
- | lize Wiid | Lapesa Tennis Club | No | - | |
- | Hester Jansen | Newton Primary | No | - | |
- | Emily Hugo | Lapesa Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-05-06 11:00am | A2 | VIC - Court 1 |
Milan Kroucamp
|
Lindi Koortzen
|
6-4, 6-3 |
2022-05-06 11:00am | A3 | VIC - Court 2 |
Janika Nel [3]
|
Emily Hugo
|
6-1, 6-1 |
2022-05-06 11:00am | A4 | VIC - Court 3 |
Vernelee Oberholzer
|
Karia Erasmus
|
7-6, 6-2 |
2022-05-06 11:00am | A5 | VIC - Court 4 |
Lienca Ferreira
|
lize Wiid
|
2-6, 6-2, 13-11 |
2022-05-06 12:15pm | A6 | VIC - Court 1 |
Lee-Ann Opperman
|
Tamzin Mostert [4]
|
3-6, 6-3, 8-10 |
2022-05-06 12:15pm | A7 | VIC - Court 2 |
Hester Jansen
|
Lize Rust
|
6-4, 6-3 |
2022-05-06 12:15pm | A8 | VIC - Court 3 |
Marang Sehularo
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-05-07 9:00am | A9 | VIC - Court 1 |
Nestine van Rooyen [1]
|
Milan Kroucamp
|
7-5, 6-1 |
2022-05-07 9:00am | A10 | VIC - Court 2 |
Janika Nel [3]
|
Vernelee Oberholzer
|
7-5, 2-6, 7-10 |
2022-05-07 9:00am | A11 | VIC - Court 3 |
Lienca Ferreira
|
Tamzin Mostert [4]
|
1-6, 2-6 |
N/A | A12 | VIC - Court 4 |
Hester Jansen
(Did not play)
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
Walkover |
2022-05-07 11:30am | A13 | VIC - Court 3 |
Nestine van Rooyen [1]
|
Vernelee Oberholzer
|
6-3, 6-0 |
2022-05-07 11:30am | A14 | VIC - Court 4 |
Tamzin Mostert [4]
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
4-6, 2-6 |
2022-05-08 9:00am | A15 | PAR - Court 4 |
Nestine van Rooyen [1]
|
Sunica Labuscagnie [2]
|
6-2, 6-0 |
N/A | B1 | DIA - Court 3 |
Vernelee Oberholzer
(Did not play)
|
Tamzin Mostert [4]
|
Walkover |
2022-05-07 12:45pm | C1 | VIC - Court 1 |
Milan Kroucamp
|
Janika Nel [3]
|
7-5, 6-2 |
2022-05-07 12:45pm | C2 | VIC - Court 2 |
Lienca Ferreira
|
Hester Jansen
|
1-6, 0-6 |
2022-05-08 9:00am | C3 | EUR - Court 2 |
Milan Kroucamp
|
Hester Jansen
|
1-6, 3-6 |
2022-05-08 9:00am | D1 | EUR - Court 3 |
Janika Nel [3]
|
Lienca Ferreira
|
6-1, 6-0 |
2022-05-07 10:15am | E2 | VIC - Court 1 |
Emily Hugo
|
Karia Erasmus
|
1-6, 1-6 |
N/A | E3 | VIC - Court 2 |
lize Wiid
(Did not play)
|
Lee-Ann Opperman
|
Walkover |
2022-05-07 10:15am | E4 | VIC - Court 3 |
Lize Rust
|
Marang Sehularo
|
6-0, 6-0 |
2022-05-07 12:45pm | E5 | VIC - Court 3 |
Lindi Koortzen
|
Karia Erasmus
|
2-6, 2-6 |
2022-05-07 12:45pm | E6 | VIC - Court 4 |
Lee-Ann Opperman
|
Lize Rust
|
6-4, 6-4 |
2022-05-08 9:00am | E7 | EUR - Court 4 |
Karia Erasmus
|
Lee-Ann Opperman
|
6-3, 6-2 |
2022-05-08 10:15am | F1 | PAR - Court 6 |
Lindi Koortzen
|
Lize Rust
|
5-7, 3-6 |
2022-05-07 2:00pm | G2 | VIC - Court 1 |
lize Wiid
|
Marang Sehularo
|
6-1, 6-1 |
2022-05-08 9:00am | G3 | DIA - Court 4 |
Emily Hugo
|
lize Wiid
|
4-6, 3-6 |