BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Nicolaas van der Walt | ZA | Cradock Preparatory school | No | - |
[2] | Alec Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[3] | Cruz Newton | ZA | Knysna Primary School | No | - |
[4] | Joshua Woudberg | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[5] | Daniel Koch | Recreation Tennis Club | No | - | |
[6] | Liam Deas | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
[7] | Uyamamela Magigaba | ZA | Theodor Herzl Primary | No | - |
[8] | Inathi Magadaza | Advantage Primary | No | - | |
- | Daniel Von Heynitz | Camps Bay Tennis Club | No | - | |
- | Oyintanda Rawana | Advantage Primary | No | - | |
- | Yonda Hlalu | ZA | Advantage Primary | No | - |
- | Brits Snyman | Jeffrey'S Bay Tennis Club | No | - | |
- | Keagan Godfrey | Oakhill High | No | - | |
- | Yanga Yekani | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
- | Harry Watson | ZA | Botanic Club - Graaff Reinet | No | - |
- | Alutha Fulani | No | - | ||
- | Inam Cawe | No | - | ||
- | Dietmar Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Jean-Verwey Ellis | ZA | Sasol Secunda Tennis Club | No | - |
- | Joshua Ellis | ZA | Sasol Secunda Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Cameron Kock | ZA | Umhlali Country Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-01-04 8:00am | A6 | VP - Court 1 |
Dietmar Swart
|
Yonda Hlalu
|
5-7, 2-6 |
2024-01-04 8:00am | A7 | VP - Court 2 |
Brits Snyman
|
Joshua Ellis
|
3-6, 3-6 |
2024-01-04 8:00am | A10 | VP - Court 3 |
Inam Cawe
|
Jean-Verwey Ellis
|
3-6, 1-6 |
2024-01-04 8:00am | A14 | VP - Court 4 |
Keagan Godfrey
|
Daniel Von Heynitz
|
6-3, 6-1 |
2024-01-04 10:30am | A17 | VP - Court 1 |
Nicolaas van der Walt [1]
|
Yanga Yekani
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 10:30am | A18 | VP - Court 2 |
Harry Watson
|
Inathi Magadaza [8]
|
2-6, 0-6 |
2024-01-04 10:30am | A19 | VP - Court 3 |
Cruz Newton [3]
|
Yonda Hlalu
|
6-0, 6-0 |
2024-01-04 10:30am | A20 | VP - Court 4 |
Joshua Ellis
|
Liam Deas [6]
|
2-6, 1-6 |
2024-01-04 11:45am | A21 | VP - Court 1 |
Uyamamela Magigaba [7]
|
Jean-Verwey Ellis
|
6-1, 6-0 |
2024-01-04 11:45am | A22 | VP - Court 2 |
Oyintanda Rawana
|
Joshua Woudberg [4]
|
2-6, 0-6 |
2024-01-04 11:45am | A23 | VP - Court 3 |
Daniel Koch [5]
|
Keagan Godfrey
|
0-6, 0-6 |
2024-01-04 11:45am | A24 | VP - Court 4 |
Alutha Fulani
|
Alec Koch [2]
|
2-6, 0-6 |
2024-01-05 8:00am | A25 | VP - Court 1 |
Nicolaas van der Walt [1]
|
Inathi Magadaza [8]
|
6-0, 6-0 |
2024-01-05 8:00am | A26 | VP - Court 2 |
Cruz Newton [3]
|
Liam Deas [6]
|
6-1, 6-1 |
2024-01-05 8:00am | A27 | VP - Court 3 |
Uyamamela Magigaba [7]
|
Joshua Woudberg [4]
|
1-6, 0-6 |
2024-01-05 8:00am | A28 | VP - Court 4 |
Keagan Godfrey
|
Alec Koch [2]
|
4-6, 3-6 |
2024-01-06 9:15am | A29 | VP - Court 3 |
Nicolaas van der Walt [1]
|
Cruz Newton [3]
|
6-0, 6-2 |
2024-01-06 9:15am | A30 | VP - Court 4 |
Joshua Woudberg [4]
|
Alec Koch [2]
|
1-6, 2-6 |
2024-01-07 9:00am | A31 | WES - Court 2 |
Nicolaas van der Walt [1]
|
Alec Koch [2]
|
6-1, 6-0 |
2024-01-06 11:45am | B1 | VP - Court 4 |
Cruz Newton [3]
|
Joshua Woudberg [4]
|
6-0, 6-0 |
2024-01-05 11:45am | C1 | VP - Court 2 |
Inathi Magadaza [8]
|
Liam Deas [6]
|
6-3, 6-3 |
2024-01-05 11:45am | C2 | VP - Court 3 |
Uyamamela Magigaba [7]
|
Keagan Godfrey
|
0-6, 0-6 |
2024-01-06 10:30am | C3 | VP - Court 1 |
Inathi Magadaza [8]
|
Keagan Godfrey
|
0-6, 1-6 |
2024-01-06 10:30am | D1 | VP - Court 2 |
Liam Deas [6]
|
Uyamamela Magigaba [7]
|
6-1, 7-5 |
2024-01-05 9:15am | E1 | VP - Court 1 |
Yanga Yekani
|
Harry Watson
|
0-6, 6-2, 1-10 |
2024-01-05 9:15am | E2 | VP - Court 2 |
Yonda Hlalu
|
Joshua Ellis
|
6-0, 6-3 |
2024-01-05 9:15am | E3 | VP - Court 3 |
Jean-Verwey Ellis
|
Oyintanda Rawana
|
7-5, 6-3 |
2024-01-05 9:15am | E4 | VP - Court 4 |
Daniel Koch [5]
|
Alutha Fulani
|
6-1, 6-3 |
2024-01-05 11:45am | E5 | VP - Court 4 |
Harry Watson
|
Yonda Hlalu
|
7-5, 6-1 |
2024-01-05 1:00pm | E6 | VP - Court 1 |
Jean-Verwey Ellis
|
Daniel Koch [5]
|
0-6, 1-6 |
2024-01-06 10:30am | E7 | VP - Court 3 |
Harry Watson
|
Daniel Koch [5]
|
2-6, 6-3, 4-10 |
2024-01-06 10:30am | F1 | VP - Court 4 |
Yonda Hlalu
|
Jean-Verwey Ellis
|
6-3, 6-0 |
2024-01-05 1:00pm | G1 | VP - Court 2 |
Yanga Yekani
|
Joshua Ellis
|
6-3, 6-3 |
2024-01-05 1:00pm | G2 | VP - Court 3 |
Oyintanda Rawana
|
Alutha Fulani
|
4-6, 6-3, 10-2 |
2024-01-06 11:45am | G3 | VP - Court 1 |
Yanga Yekani
|
Oyintanda Rawana
|
6-0, 6-1 |
2024-01-06 11:45am | H1 | VP - Court 2 |
Joshua Ellis
|
Alutha Fulani
|
7-6(2), 3-6, 3-7 |
2024-01-05 10:30am | I10 | VP - Court 1 |
Dietmar Swart
|
Brits Snyman
|
6-0, 6-0 |
2024-01-05 1:00pm | I14 | VP - Court 4 |
Inam Cawe
|
Daniel Von Heynitz
|
0-6, 0-6 |
2024-01-06 11:45am | I15 | VP - Court 3 |
Dietmar Swart
|
Daniel Von Heynitz
|
6-2, 6-3 |